Boğaziçi Üniversitesi Sosyal Politika Forumu, Raoul Wallenberg Enstitüsü ve Research Worldwide İstanbul ortaklığı ile öğretim üyelerine yönelik engellilik bağlamında kapsayıcı eğitim video dersleri hazırlamıştır.

Boğaziçi Üniversitesi Sosyal Politika Forumu, Raoul Wallenberg Enstitüsü ve Research Worldwide İstanbul ortaklığı ile öğretim üyelerine yönelik engellilik bağlamında kapsayıcı eğitim video dersleri (Yüksek öğretimde engellilik: yeti yitiminden yeti farklığına geçiş) hazırlamıştır.

Bu iki videodan ilki Doç. Dr. Hande Sart’ın (Eğitim Bilimleri, Boğaziçi Üniversitesi) “Üniversitelerde Kapsayıcı Eğitim 1: Neden Önemlidir ve Nasıl Başarılır?” başlıklı videosu, ikincisi ise Dr. Engin Yılmaz’ın (Görme Engelliler Teknoloji ve Eğitim Laboratuvarı, Boğaziçi Üniversitesi) “Üniversitelerde Kapsayıcı Eğitim 2: Uygulama Örnekleri” başlıklı videosudur. Videoları Sosyal Politika Forumu Youtube kanalından izleyebilirsiniz.

“Üniversitelerde Kapsayıcı Eğitim 1: Neden Önemlidir ve Nasıl Başarılır?” başlıklı video için lütfen linke tıklayınız: https://www.youtube.com/watch?v=sIG6j-Vj-zg&t=1s

“Üniversitelerde Kapsayıcı Eğitim 2: Uygulama Örnekleri” başlıklı video için lütfen linke tıklayınız: https://www.youtube.com/watch?v=dHqbm3uVyC4&t=2332s